Folia Stretch

Nowoczesna Logistyka

Folia Stretch to produkt niezwykle istotny z punktu widzenia nowoczesnej logistyki. W chwili obecnej najtańsza i najbardziej efektywna forma zabezpieczenia ładunków na paletach. Dzięki właściwością rozciągu jest to najbardziej ekonomiczny materiał do pakowania i przewożenia towarów. Folie Stretch produkuje się z granulatu LLDPE (linear low-density polyethylene) metodą wylewu Cast. Tego typu folia wykazuje większą zdolność rozciągania i odznacza się mniejszą kleistością co zapobiega sklejaniu się składowanych palet i paczek. Większa rozciągliwość Foli Cast powoduje to że łatwiej i szybciej można uzyskać stabilność towaru na palecie.

Prawidłowo dobrana Folia Stretch umożliwia pakowanie każdego rodzaju towaru, można pakować towar z nieregularnymi kształtami, kostkę brukową czy butelki. Duże parametry wytrzymałościowe, zapewni zabezpieczenie towaru przed zsunięciem z palety. Przesyłkę powinno owijać się kilkukrotnie co sprawi że będzie odporna na urazy mechaniczne co gwarantuje że cała pakowana zawartość utrzyma się razem. Stosujemy ją wszędzie gdzie wymagane jest magazynowanie towaru i transportowanie.

Folie Stretch stosuje się również w przypadku wysyłki pojedynczych towarów kurierem, można za jej pomocą skleić kilka drobnych towarów. Używając folii mamy pewność ze wysyłany towar zostanie dostarczony nie zawilgocony ani mokry, a jego oryginalny opakowanie będzie dalej "świeże". Owiniecie kolorową folia sprawi że dostarczany towar jest anonimowy.